Spřátelím→tady

Tygr Bengálský

27. června 2007 v 21:43 | Tygr |  tygři

Tygr Bengálský Tygr bengálský je ohrožen pro svou nádhernou kůží. Spousta bohatých lidí si jí vystavují na zeď a chlubí se vymyšleným vítězstvím.Ale i vykacování lesů jim velice škodí. Někteří lidé dokonce vypouštějí škodlivé látky do jejich obvyklích napajedel. Tygři bengálští mají míň a míň místa pro svůj přirozený život.Pomozte nám zvýšit jejich ochranu, nebo zvětšit a zlepšit přírodní rezervace tím, že nám napíšete jakýkoliv způsob jak jim posílat peníze.

Nenasytný tygr je schopný ulovit až 30 buvolů za rok.Hlasité zařvání tygra je možno slyšet na dva kilometry daleko.Dospělý tygr je schopen sežrat za jednu noc až 31 kg masa.Největší kočkovitou šelmou je tygr ussurijský,který váží ještě o 100 kg více než tygr bengálský.Narozdíl od jiných kočkovitých šelem žerou tygři často i zpola zetlelé maso.Více než polovina všech tygřích mláďat umírá ještě před dosažením pohlavní dospělosti.Když tygr uloví kořist,začíná své hody vždy od zadních partií zvířete.Tygři někdy ztrácejí svou plachost,stahují se k lidským obydlím a loví domácí zvířata nebo (ale jenom vyjímečně) i lidi-stávají se tak obávanými tygry-lidožrouty.

Tygr je samotářské zvíře lovící převážně v noci, není to vytrvalý běžec, takže si za své oběti často vybírá slabá nebo zraněná zvířata. Útočí tak, že se nejdříve plíží ke kořisti v trávě (díky jeho maskovaní si ho oběť mnohdy nevšimne ani tehdy, plíží-li se ve velice nízkém porostu) a poté ji rychlým skokem polapí. Kořist usmrtí tak, že jí prokousne hrdlo nebo jí kousne do týla a zlomí vaz. Tygr útočí nejčastěji zezadu, ulovenou kořist si poté odtáhne do houští a její zbytky přikryje listím (tygři se často ke své kořisti opět vrací).

Tygr bengálský se rozmnožuje během jara, hledá samici v jejím teritoriu, kde s ní pak 20-80 dní zůstavá. Samice je schopna oplození pouze 3-7 dní. Po úspěšném spáření se samec opět vrátí do svého teritoria.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký máte nejradši TV program?

ČT 1 7.5% (44)
ČT 2 4.4% (26)
Nova 74.7% (437)
Prima 13.3% (78)

Komentáře

1 Natálie Natálie | 9. února 2008 v 20:25 | Reagovat

jsou přítulní.

2 Wolf Wolf | E-mail | 1. března 2008 v 14:55 | Reagovat

ten kdo chce videt pekne video o tygrech at

zajde na www.youtube.com a da vihledat tyger

3 slonice19 slonice19 | Web | 8. března 2008 v 21:05 | Reagovat

j ájsem si to skopčila newa ale dam zdroj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama